Kampa giderken hangi kamp malzemesi mutlaka götürülmelidir?

Tarih: 02.01.2023 17:08
Kampa giderken hangi kamp malzemesi mutlaka götürülmelidir?
Kamp çantanızda mutlaka bulunması gereken kamp ekipmanlarını kontrol etmelisiniz. Eksik bir kamp malzemesi kamp yarıda bırakmanızı gerektirebilir.
Kimi zaman karavan, kimi zaman da çadır ile yapılan kamp gezilerinin tadına doyul olmaz, kimse böyle bir fırsata hayır demez. Sevdiklerinizle birlikte bir haftasonu kaçamağı yapmak birçok heyecanı ve mutluluğu sizlere yaşatabilecek bir etkinlik olabilir. Tabi ki sürprizlere karşı da önceden hazırlıklı olmanızda yarar var. Bunun için bazı temel ekipmanlarınızı hazır etmelisiniz.  Yanınızda götüreceğiniz kamp ekipmanlarını özenle seçerseniz sürprizler sizi yıldıramaz.
 

Kampa giderken hangi kamp malzemesi mutlaka götürülmelidir?


Kamp için yolculuğa başlarken çantanızda mutlaka bulunması gereken kamp ekipmanlarını kontrol etmelisiniz. Eksik bir kamp malzemesi kamp yarıda bırakmanızı gerektirebilir ya da kötü bir kamp deneyimi yaşamanıza sebep olabilir.
 
Öncelikli olarak iyi bir kamp çantasına sahip olduğunuzdan emin olun. Kamp boyunca bu çanta sizin bir parçanız olacak.

•    Konaklama yapacaksanız bir çadır ihtiyacınız olacaktır. Mevsim şartlarına uygun bir kamp çadırı aldığınızdan emin olun.
•    Kış kampı yapıyorsanız bir uyku tulumu ya da çadırınızda yere serip üzerinde yatacağınız bir mat mutlaka gerekli olacaktır
•    Sıcak içeceklerinizin bu sıcaklığını koruması için termos ya da soğuk içecekleri muhafaza etmek için soğuk tutma özellikli termos çanta
•    İçecek ve yemekleriniz için su ısıtmaya yarayacak taşıması kolay bir kamp çaydanlığı
•    Yemeklerinizi pişirirken rahat etmek için fonksiyonlu bir kamp tencere tava seti
•    Kesme ve doğrama işlemleriniz için dayanıklı bir çakı ya da kamp bıçağı
•    Gece karanlıkta kalmamak için kamp lambası ya da fener
•    Pratik bir şekilde duş alabilmek için kamp duşu
•    Ateş yakmak mümkün olmayacak ise kamp ocağı ve yedek kamp ocağı kartuşu
•    Kamp küreği, kamp baltası, kamp kazması

 
Benzer şekilde farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak birçok farklı ürün taşıyabilirsiniz fakat hem ağırlık hem de kullanışlılık göz önünde bulundurulmalıdır.
 
Eğer kalabalık bir grup olarak kamp yapacaksanız bu kamp malzemelerini farklı kişilerin getirmesi için aranızda bir organizasyon yapabilirsiniz. Bu şekilde hem ağırlığı paylaşmış olursunuz hem de birden fazla kişinin gereksiz malzeme getirmesinin önüne geçersiniz. Ayrıca kalabalık gruplar için kamp kupaları, kamp masası, katlanır kamp sandalyesi, geniş hacimli tencere ve çaydanlıklar, kamp ateşi için ızgara gibi ek malzemelere ihtiyaç duyabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.
 
Her türlü kamp malzemesi ihtiyacı için web sitemizde bulunan ürünleri değerlendirebilir, hemen sipariş verebilirsiniz. Tüm ürünler en kısa zamanda özenle paketlenerek adresinize gönderilmektedir.
Her türlü sorunuz için iletişim sayfasında yer alan formlar aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...